przejdź do treści

Wydarzenia: Zespół kultury chińskiej


Pierwsze spotkania


     Pierwsze spotkanie w nowym roku akademickim 2018/2019 Klubu Kultury Chińskiej odbyło się 8 października w siedzibie Stowarzyszenia. Jak zwykle przybyła liczna grupa słuchaczy, którzy chętnie poznają historię Chin oraz dyskutują o zmianach, jakie nastały w tym państwie w ostatnich latach.
Kierownik zespołu zaproponował nam, jak co roku, tematy które będziemy omawiać, a także przygotował dla nas ciekawe informacje o aktualnych wydarzeniach w Chinach.
   Na następne spotkanie umówiliśmy się 22 października na Białej Polanie. Pogoda w tym dniu nie zapowiadała się optymistycznie, jednak, jak na zamówienie, na czas imprezy ustał deszcz i wyjrzało słońce.
   Na łonie natury, w otoczeniu lasu rozpaliliśmy ognisko, wokół którego zgromadzili się wszyscy. Zaczęliśmy grillowanie, a potem pałaszowanie. Wszystkim dopisał apetyt. Zapanował przemiły nastrój, który udzielił się również przybyłym gościom. Wszystkie smakołyki: kiełbaski i kaszanka z ogniska, kiszone ogórki, owoce i słodycze a także pyszne nalewki spowodowały, iż rozbawione towarzystwo chętnie wzięło się do śpiewania i tańców, a osoby, które w tym roku odwiedziły Chiny, dzieliły się z nami swoimi wrażeniami z tego pobytu.
   Do domu wróciliśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i przekonani, że potrzeba nam więcej takich plenerowych spotkań.
                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                    Elżbieta Sikorska


powrót na poprzednią stronę