przejdź do treści

Wydarzenia: Zespół kultury chińskiej


Spotkanie wigilijne

Dnia16.12.2019 r. Klub Kultury Chińskiej zorganizował swoim członkom spotkanie wigilijne w siedzibie SUTW. Obecnych na spotkaniu było 31 osób.

Sala, w której zaplanowaliśmy spotkanie została pięknie, świątecznie udekorowana, a stoły pełne były różnych świątecznych wypieków, ciasteczek i innych słodyczy, nie zabrakło oczywiście opłatków wigilijnych, tych tradycyjnych a także takich bardziej oryginalnych, przyniesionych przez Henryka Kołodziejczyka. Większość z nas spotyka się w Klubie Kultury Chińskiej już od dobrych kilku lat, znamy się, lubimy, zawiązały się przyjaźnie więc i czas wspólnie spędzany jest coraz bardziej serdeczny i miły, dlatego też życzenia wigilijne składane sobie tego dnia były bardzo życzliwe i szczere. W tak miłej atmosferze wspominaliśmy swoje najmilsze lub najsmutniejsze w życiu wigilie, jakie dane nam było przeżyć. Większość z nas wspominała z rozrzewnieniem te z okresu swojego dzieciństwa, kiedy jeszcze nie czuło się obowiązków związanych z przygotowaniami do świąt i presji żeby wszystko udało się jak należy.

Nasz kolega Henryk opowiedział kilka ciekawych historii z czasów, kiedy przebywał z daleka od kraju i spędzał wigilię w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Pokazał nam również serię prywatnych zdjęć z pobytu w ciekawych miejscach. Szczególnie interesujące były zdjęcia oraz komentarz do nich ze ślubu i wesela, w których uczestniczył podczas pobytu w Chinach i w Korei. Obejrzane przez nas ceremonie weselne bardzo nas zaciekawiły i poszerzyły wiedzę o ludziach mieszkających w  interesującej nas części świata.

                                                                                      Jolanta Lencewicz             powrót na poprzednią stronę