przejdź do treści

Wydarzenia: Zespół kultury chińskiej


Pierwsze spotkanie

   Koło Miłośników Kultury Chińskiej po przerwie wakacyjnej rozpoczęło swoją działalność. 21 października 2019r. o godz. 15.00 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie w siedzibie naszego Stowarzyszenia. Obecne na nim były 32 osoby (w tym jedna nowa członkini naszego koła).
Początek spotkania, w związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego 2019/2020, miał charakter organizacyjny. Po raz kolejny, jednomyślnie, przewodniczącym koła wybrany został nasz kolega Henryk Kołodziejczyk. Ustaliliśmy też orientacyjnie harmonogram naszych kolejnych spotkań. Zanim przeszliśmy do części nieoficjalnej uczciliśmy minutą ciszy odejście do lepszego świata jednego z naszych kolegów.

Po części organizacyjnej był jeszcze czas na poznanie kilku ciekawostek dotyczących Chin a także aktualnych spraw jakimi żyje teraz ten kraj. Między innymi zapoznaliśmy się z kalendarzem świąt jakie czekają Chiny jeszcze w tym roku, a także dyskutowaliśmy na temat konfliktu jaki zaistniał między Chinami a Tajwanem. Na zakończenie obejrzeliśmy film pokazujący typowy handel wszelkim asortymentem na terenie ogromnego rynku. Duże wrażenie zrobiła na nas sprzedaż surowych artykułów spożywczych bez zachowania podstawowych zasad higieny.

Byliśmy tak stęsknieni za swoim towarzystwem, że postanowiliśmy kontynuować nasze spotkanie w lokalu. Rozstaliśmy się dopiero późnym wieczorem. Z każdym rokiem czujemy się coraz lepiej w swoim towarzystwie.
Jolanta Lencewicz
 powrót na poprzednią stronę