przejdź do treści

Wydarzenia: Zespół kultury chińskiej


SPOTKANIE KLUBU KULTURY CHIŃSKIEJ W DOMU KOMBATANTA 27-03-18

SPOTKANIE KLUBU KULTURY CHIŃSKIEJ W DOMU KOMBATANTA 27-03-18

  

W dniu 27 marca br.   na zaproszenie dyrekcji Domu Kombatanta przy ul. Romera 21-29 w Szczecinie, odbyło się spotkanie członków Klubu z mieszkańcami.

Kol. Henryk Kołodziejczyk  przedstawił zarys historii i kultury oraz tradycji chińskich, związanych m. in. z parzeniem herbaty, zawierania małżeństw, wychowywania dzieci, ilustrując wypowiedzi pięknymi zdjęciami, przedstawiającymi  również najwspanialsze zabytki i krajobrazy Chin.

Przeprowadził również krótki kurs nauki jedzenia pałeczkami, z udziałem mieszkańców i kierownictwa placówki. Niektórym osobom nauka poszła nadspodziewanie łatwo i sprawnie operowali dwoma drewnianymi „narzędziami”. Inni stwierdzili, że pałeczkami trudno byłoby im się najeść i pozostaną przy tradycyjnych sztućcach.

Kol. Natasza Łotysz zaprezentowała się w pięknej, oryginalnej sukni chińskiej, wzbudzając ogromny aplauz i podziw zebranych.

Ponadto zebrani obejrzeli krótki film obrazujący mistrzowski balet chiński reprezentowany przez dwoje wyjątkowych tancerzy. Na zakończenie  wszyscy obecni zostali poczęstowani przez nas  czekoladowymi jajeczkami i nawzajem złożono sobie serdeczne życzenia spokojnych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

 

Spotkanie z mieszkańcami Domu Kombatanta upłynęło w niezwykle miłej, życzliwej atmosferze. Sprawiliśmy trochę radości  ludziom schorowanym, potrzebującym uwagi i informacji o świecie, z których wielu przyjechało na wózkach inwalidzkich lub przyszło o kulach. Na pewno z przyjemnością wrócimy do nich z kolejnym wykładem o Chinach, przedstawimy krótkie, ciekawe filmy, zaoferujemy naszą wiedzę i czas.powrót na poprzednią stronę