przejdź do treści

Wydarzenia: Zespół kultury chińskiej


Chińskie zwyczaje

Chińskie zwyczaje - spotkanie 18 października

Obecnych członków na spotkaniu 37 osób.
Spotkanie otworzył kierownik zespołu kolega Henryk Kołodziejczyk, przedstawiając gościa p. M. Rozmarynowskiego, reprezentującego Stowarzyszenie propagujące życie w Azji. Poinformował nas o swoich spotkaniach z członkami, na których dzielą się wiadomościami dotyczącymi życia Japonii, uczą się samodzielnie języka japońskiego, organizują koncerty z okazji dnia Japonii i nie tylko. Swoimi wrażeniami dzielą się na spotkaniach w całej Polsce. Dyskusje odbywają się w Klubie ,,Promedia". Wstęp dla wszystkich chętnych. Z przyjemnością podejmą współpracę z naszym Klubem.
Następnie kierownik przywitał trzech nowych członków, przedstawiając krótką promocję naszego Klubu. Po czym rozwinął temat pt. ,,Chińskie zwyczaje", czyli m.in. :
- gości odprowadza się aż do schodów
- gości sadza się naprzeciwko drzwi pod obrazem
- nie wręcza się kwiatów w doniczce
- w wiejskich autobusach przewozi się drób, oraz pali papierosy
- wiek, zarobki nie są tajemnicą
- kwiat lotosu - prawie ,,święty"
i wiele, wiele innych…

Bardzo ważna ciekawostka, Shanghaj był jedynym portem na świecie, który w czasie II wojny światowej przyjął uchodźców - Żydów.

Później, obejrzeliśmy film przedstawiający chińską orkiestrę symfoniczną, grającą utwory europejskich kompozytorów oraz balet koreański. Celebrowaliśmy 80 - te urodziny naszego kolegi Stanisława. Większość członków złożyła deklaracje uczestnictwa w kolacji poświęconej obchodom Chińskiego Nowego Roku 2020.
Kolejne spotkanie 02.12.2019 r. - wpłata na kolację.

Notatkę sporządziła
Ewa Tlołkapowrót na poprzednią stronę