przejdź do treści

Wydarzenia: Zespół kultury chińskiej


SPOTKANIE NOWOROCZNE KLUBU KULTURY CHIŃSKIEJ 2018

SPOTKANIE NOWOROCZNE KLUBU KULTURY CHIŃSKIEJ 2018


Od pięciu lat członkowie Klubu Kultury Chińskiej uroczyście i wesoło obchodzą Nowy Rok, zgodnie z chińskim horoskopem, którym włada dwanaście znaków zwierzęcego zodiaku. Cykl chińskiego kalendarza trwa 60 lat.

Rokiem 2018 włada ZIEMSKI PIES - od dnia 16 lutego 2018 do 4 lutego 2019 roku, to czas przyjaźni, współpracy i okazywania większej tolerancji nawzajem.
Wszystkie te cechy w pełni reprezentują koleżanki i koledzy, którzy w dniu 19 lutego w zaprzyjaźnionym klubie Remedium w Szczecinie, w gronie 50 osób, spotkali się na wspólnej kolacji, połączonej z wieloma konkursami ( m. in. plastycznym, ilustrującym panujące aktualnie zwierzę, jedzenia ryżu na czas, prezentacja najpiękniejszego stroju chińskiego), odgadywaniem trudnych zagadek z historii i geografii Chin zadawanych przez Henia Kołodziejczyka oraz układania puzzli na czas.
Było dużo śmiechu, zdrowej rywalizacji, radości z nagród, wspólne toasty i zadowolenie z pysznych, egzotycznych dań serwowanych przez sprawną obsługę.

Psa uznaje się za najsympatyczniejszy znak zodiaku chińskiego – jest uczciwy, lojalny, sprawiedliwy, uprzejmy i inteligentny. Oczywiście ma też i pewne wady, ale o tym cicho! sza! - kilka osób z naszego Klubu urodziło się w znaku PSA i na pewno żadnych wad nie mają.powrót na poprzednią stronę