przejdź do treści

Wydarzenia


Śladami CARLA LOEWEGO wycieczka

INOFRACJA ARCHIWALNA
 
Wyjazd "Land Sachsen-Anhalt śladami Carla Loewego, szczecińskiego kompozytora ballad i pieśni" 19-20.05 
Szanowni Państwo, zapraszamy w podróż śladami jednego z najznamienitszych szczecinian w historii- kompzytora Carla Loewego, która stanie się pretekstem do poznania, rzadko uczęszczanego przez Polaków zakątka Niemiec jakim jest land Saksonia-Anhalt. W trakcie wyjazdu poznamy zarówno historię i zabytki tamtego regionu, jak również cały czas obcować będziemy z piękną muzyką.

Dzień I

Wyjazd z ul. Św. Ducha w Szczecinie, godz. 6:30
Przejazd na trasie Szczecin-Löbejün, miejsca urodzin Carla Loewego (ok. 470 km), który spędził 46 lat żył i tworzył w Szczecinie. Od 2011 miejscowość ta została połączona między innymi z miejscowością Wettin i nosi teraz nazwę Wettin- Löbejün,. W istniejącym do dzisiaj kościele św. Piotra ojciec Carla Johann Andrew Loewe był organistą. Tu zdobył przyszły kompozytor pierwsze doświadczenia- był członkiem chóru, prowadzonego przez ojca a potem jego solistą. W tej miejscowości mieszkał Carl Loewe w latach 1796-1807.
Program pobytu: zwiedzanie kościoła św. Piotra , muzeum C. Loewego, otw. w 2014 r. i rynku z pomnikiem C. Loewego.
Przejazd do Koethen, gdzie C. Loewe uczęszczał do szkoły miejskiej i należał do chóru (pobyt 1807-1809). Koethen było siedzibą książąt von Anhalt-Koethen. Pod opieką książąt przebywał J.S. Bach w w Koethen w latach 1717-1722, komponując część Koncertów Brandenburskich. W chórze szkolnym C. Loewe został jego prefektem.
Program pobytu: zwiedzanie kościoła Stadtkirche St. Jakob z 40 sarkofagami książąt von Anhalt, w którym chór szkolny często występował, przejście z rynku do pomnika J.S. Bacha i w kierunku zamku z muzeum (ew. zwiedzanie, zmienne wystawy, cena wstępu 4 euro).).
Nocleg

Dzień II

Przejazd do Halle, w którym C. Loewe uczęszczał do szkoły a następnie studiował teologię (pobyt 1809-1921). Była to szkoła łacińska Fundacji Franckego, w budynkach której znajduje się dzisiaj muzeum (Frankesche Stiftungen). Miejski zespół śpiewaczy prowadził Daniel G. Türk, organista kościoła Marktkirche. Kościół ten zawiera wiele zabytków. W Halle w XVI/XVII w. został zbudowany zamek arcybiskupa Magdeburga tzw. Moritzburg, znajduje się w nim dzisiaj Muzeum Sztuki landu Sachsen-Anhalt (sztuka nowoczesna, wstęp 6 euro).
Program zwiedzania: stare miasto, Marktkirche, ew. Moritzburg lub Franckeschen Stiftungen (sztuka XVIII w., wstęp 6 euro).
Przejazd do Magdeburga (214 km)
stolicy landu Sachsen-Anhalt, głównej rezydencji cesarza Ottona I w X wieku, siedziba ważnego arcybiskupstwa. Zwiedzanie katedry, jednej z najważniejszych budowli gotyckich w Niemczech, w której występował C. Loewe podczas licznych swoich tras koncertowych.
Przejazd do Szczecina (310 km).
Uwaga: program zwiedzania w poszczególnych miejscowościach może ulec niewielkim zmianom, jeśli wyjazd nastąpi w miesiącach, w których niektóre obiekty są niedostępne.

Nocleg w hotelu, w pokojach dwuosobowych (w cenie śniadanie oraz możliwość skorzystania z sauny i urządzeń fitness), obiadokolacja płatna dodatkowo 16 euro

Cena wyjazdu: około 310 zł

Z uwagi na konieczność dokonania rezerwacji w hotelu, prosimy o jak najszybsze przesyłanie zgłoszeń

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania: Tomasz Schneider, 889 409 613, kontakt@srie-lider.pl (w zgłoszeniach prosimy podać imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania do ubezpieczenia, a także telefon kontaktowy)

https://web.facebook.com/events/1909681852675742/
Serdecznie zapraszamy!
Zespół SRiE Lider


 


11.04.2015


powrót na poprzednią stronę