przejdź do treści

Wydarzenia: Rada turystyki


NORMANDIA-BRETANIA 17-22.07.2018 HUBTOUR


     HUBTOUR                                                                                           

                                                                                                                       WYCIECZKA NORMANDIA - BRETANIA


  ŚLADAMI KORSARZY, I DYWIZJI GENERAŁA MACZKA, LĄDOWANIA ALIANTÓW W NORMANDII ORAZ OSTATNIEGO PODBOJU WIELKIEJ BRYTANII

Normandia w dosłownym tłumaczeniu „Ziemia Ludzi Północy”. Kraina zawdzięcza nazwę hordą Normanów ze Skandynawii, przybyłych i atakujących północną Francję w VIII w. Podczas naszej wędrówki po Normandii i Bretanii zwiedzimy Giverny - miasto Claude Monet’a jednego z największych impresjonistów. Następnie przeniesiemy się w czasie do Średniowiecza do miasta Rouen będącego historyczną stolicą księstwa Normandii, wg Viktora Hugo „Miasta stu dzwonów”. Miasto znane ze spalenia na stosie Joanny d’Arc …
Mont Saint Michel w Bretanii to średniowieczne miasteczko z magicznym klimatem, zlokalizowane na wyspie pływowej. Podczas przypływu woda podnosi się na kilkanaście metrów i dostęp z kontynetu możliwy jest jedynie blisko tysiąc osiemset metrową groblę …
6 czerwca 1944r. Lądowanie Aliantów na plażach Normandii - największa operacja desantowa w dziejach.
Sierpień 1944r. Mont Ormel miejsce bohaterskiej victorii 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, która, była początkiem końca II Wojny Światowej…

 

TERMIN:17-22.07.2018r                    CENA: 990 ZŁ

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

•transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
•4 noclegi w hotelach klasy ,,Premiere Class”. Pokoje 2 osobowe z tv, toaletami i prysznicami.
•Wyżywienie: 4 śniadania kontynentalne
•opieka pilota – przewodnika.
•opłaty drogowe, parkingi, autostrady.
•ubezpieczenie KL i NW
 

ŚWIADCZENIA DODATKOWO PŁATNE DLA CHĘTNYCH:

•4 obiadokolacje w 2,3,4,5 dniu wycieczki – 240 zł.
 

PROGRAM RAMOWY:

1 dzień – Szczecin– wyjazd w godzinach nocnych.

Przejazd w okolice Rouen na nocleg. Przyjazd do hotelu wieczorem zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień – Śniadanie, przyjazd doGiverny- zwiedzanie domu i ogrodu Claude Monet. Następnie przejazd do Etretat - miejscowości słynącej z klifów: Falaise d'Amont i Falaise d'Aval. Następnie przejazd do Honfleur - malowniczego portu rybackiego i handlowego na lewym brzegu ujścia Sekwany. Następnie przejazd do Rouen wg Viktora Hugo „Miasta stu dzwonów”- dawna siedziba książąt Normandii. Zwiedzanie: stare miasto z elementami architektury szachulcowej, Plac du Vieux Marche, kościół Jeanne d 'Arc, katedra Notre-Dame, „Wielki Zegar” z XIV, kościoły St. Maclou i St. Vincent. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Mont Ormel, miejsce bitwy 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, której bohaterskie zwycięstwo otworzyło Aliantom drogę do Paryża w VIII 1944r. Następnie przejazd do Falaise, zobaczymy Zamek Wilhelma Zdobywcy. Następnie przejazd na jedną z plaż w okolice miasteczka Lion-sur-Mer, gdzie miało miejsce Lądowanie Aliantów w Normandii 6.06.1944r, największej operacji desantowej w historii wojen. Kolejnym punktem programu: Caen gdzie zobaczymy: zamek Wilhelma Zdobywcy, Opactwo-Abbaye aux Hommes -najważniejszy budynek romański Normandii, kościół Św. Szczepanapo zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Mont Saint Michel – średniowieczne miasteczko wraz z opactwem położone na wyspie pływowej, połączonej z lądem groblą wpisane na listę UNESCO.Następnie przejazd do Rennes historycznej stolicy Bretanii i zwiedzanie: plac de Lices, katedra St-Pierre, bazylika St-Sauveur, Pałac St-Georges, kościół St-Melaine z przylegającym do niego ogrodem Thabor przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do St Malo zwiedzanie: stare miasto otoczone licznymi fortyfikacjami, XII w katedra Św. Wincentego, XV wieczny zamek Książęcy, fort miejski w St-Servan z wieżą Solidor, Czas wolny na plażowanie. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

6 dzień – przewidywany powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

UWAGI:

•kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
•kieszonkowe na wstępy do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, zestawy audio-guide oraz opłatę klimatyczną , opłaty rezerwacyjne obligatoryjnie płatne u pilota 50€ od osoby.
•toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
•limit bagażu wynosi: bagaż główny do 15 kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę.
•Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!

                                       WARUNKIEM REALIZACJI WYCIECZKI JEST PRZEDPŁATA 200 ZŁ OD OSOBY NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 25.10.2017r.

                                                                 O KOLEJNOŚCI ZAPISÓW DECYDUJE TERMIN WPŁATY

                                   Zapisy i informacja w SUTW p.Ela Chmiel tel.600 207 046 -wtorek godz. 9.00-11.00.
 powrót na poprzednią stronę