przejdź do treści

Wydarzenia


Koncert w Ogrodzie Zimowym AS

INFORMACJA ARCHIWALNA
 Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Szczecinie od lat gromadzi znakomite zespoły chóralne.Po raz kolejny razem tworzymy interesujący, zróżnicowany program, który zaprezentujemy w salach koncertowych oraz kościołach w Szczecinie, Prenzlau, Kamieniu Pomorskim, Baniewicach i Gorzowie Wielkopolskim. Festiwal współtworzy ponad 20 chórów, czyli ponad 500 śpiewaków. Będziemy dzielić się własną kulturą, wrażliwością, talentem. Różnorodność kulturowa jest wartością, którą zawsze pielęgnowaliśmy. W festiwalu od dawna uczestniczą zespoły z różnych kontynentów, w tym roku z Europy, Azji i Ameryki. Wyrazem tego staje się zwłaszcza koncert finałowy, kiedy publiczność ma okazję wysłuchać połączonych chórów festiwalowych śpiewających z wielką siłą i precyzją wybitne dzieła. W tym roku utworem wieńczącym całość będzie Msza Koronacyjna C-dur W.A. Mozarta.
Wszystkim osobom i instytucjom, które wpierają Międzynarodowy Festiwal Chóralny, serdecznie dziękujemy za pomoc i zrozumienie potrzeb, również finansowych. Zaangażowanym dyrygentom i śpiewakom życzymy niezapomnianych występów i nawiązania nowych znajomości, a może nawet przyjaźni. Publiczności i sobie życzymy, by ta edycja festiwalu, podczas której Szczecin po raz jedenasty stanie się polską stolicą chóralną, pozostała w pamięci jako inspirujące i cenne doświadczenie.
prof. Dariusz Dyczewski – dyrektor Festiwalu, rektor Akademii Sztuki w Szczecinie, prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr
prof. Eugeniusz Kus – dyrektor artystyczny Festiwalu

09.06.2014


powrót na poprzednią stronę