przejdź do treści

Wydarzenia


KSIĄŻNICA ZAPRASZA 16-03

 INFORMACJA ARCHIWALANA

Książnica Pomorska i Stowarzyszenie Dziennikarzy RP "Pomorze Zachodnie"
 zapraszają na benefis kapitana żeglugi wielkiej Zbigniewa Saka
oraz  "wodowanie" jego książki "Dogonić horyzont" w piątek 16 marca 2018 o godz. 18.00 (Sala im. Zbigniewa Herberta, wejście od ul. Dworcowej).
 Zbigniew Wincenty Sak  urodził się w  Lublinie. Całe zawodowe życie  poświęcił morzu. Jest absolwentem Wydziału Nawigacyjnego Państwowej  Szkoły Morskiej w Szczecinie oraz Wydziału Transportu Morskiego Politechniki Szczecińskiej. Szlify kapitańskie zdobył w 1959 roku,a rok  później uzyskał dyplom kapitana żeglugi wielkiej. Pierwszą jednostką , na której objął dowództwo, był m/s „Dunajec”.
Kpt. Zbigniew Sak posiada wielkie doświadczenie  zarówno w pracy na  morzu jak i w zarządzie firmy armatorskiej. Jest współinicjatorem i współorganizatorem  przedsiębiorstwa Polska Żegluga Bałtycka w  Kołobrzegu. Z firmą tą związany był przez wiele lat. Obecnie jego nową  pasją jest pisanie książek. Z  „ Lublina na oceany” jest jego debiutem  literackim. W Wydawnictwie SDRP „Pomorze” ukazała się właśnie ruga  książka jego autorstwa „Dogonić horyzont”.
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii "Obrigado Lisboa" w piątek 16  marca 2018 o godz. 18.00 do Sali Kolumnowej. Zdjęcia można będzie  oglądać do 12 kwietnia 2018. Szczeciński Klub Fotograficzny "Malowane Światłem" powstał w 2008 r. z  inicjatywy osób pasjonujących się fotografią – Marka Kędzierskiego i  Remigiusza Kostery. Działalność klubu opiera się na pracy społecznej i  jest utrzymywana z własnych środków. Klub umożliwia swoim
członkom  wymianę doświadczeń oraz wzbogacanie wiedzy związanej z fotografią.  Prezentowana w Książnicy ekspozycja „Obrigado Lisboa” jest oplenerową  wystawą fotografii z wyjazdu do Lizbony w 2017 r.

04.03.2016


powrót na poprzednią stronę