przejdź do treści

Wydarzenia


Meklemburskie Loch Ness_WYCIECZKA

 INFORMACJA ARCHIWALNA

 Meklemburskie Loch Ness z Robertem Abelite

Stowarzyszenie Rozwoju i Edukacji "Lider"  proponuje:

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na prowadzoną przez Roberta Abelite podróż w czasie i przestrzeni, w zdawałoby się dobrze znane sąsiedztwo Szczecina. W trakcie naszej podróży po Pojezierzu Meklemburskim- swoistych "niemieckich Mazurach" poszukiwać będziemy śladów tajemniczych zdarzeń z bliskiej i (dużo) dalszej przeszłości, poszukamy żyjących tam niegdyś stworów, które podobno dawno wyginęły... ale czy możemy mieć co do tego pewność?
Program:
17 marca , godz. 7:00 wyjazd z ul. Św Ducha w Szczecinie
Neubrandeburg- miasto czterech bram, 
Zwiedzanie bram miejskich i zachowanych budynków Starego Miasto, krótka pogawędka o historii tego ponadtysiącletniego grodu
Waren- na północ od Jeziora Müritz- największego jeziora północno-wschod
nich Niemiec o ciekawej historii i geologii
Demmin- słowiański Dymin. Kościół Św. Bartłomieja, Brama Luisetor, barokowe domy mieszkalne, ruiny mało znanego Zamku Książąt Pomorskich
Grimmen- miejsce odkrycia szczątków dinozaura emauzaura, jego nazwa pochodzi od Uniwersytetu w Greifswaldzie (Ernst-Moritz-Arndt-Universitāt)
Weltzin- miejsce tajemniczej bitwy sprzed 3500 lat (bitwy pod Tollensee), obszar pełen znalezisk archeologicznych. Dokładne informacje na temat, uczestników tej wielkiej jak na owe czasy bitwy, nie są znane, przypuszcza się jedynie, że miała ona związek z przebiegającym przez te tereny bursztynowym szlakiem. 
Wstępy do 10 euro.

Koszt (w zależności od liczby uczestników) 65-85 zł.

Zgłoszenia:
Tomasz Schneider, 889 409 613, kontakt@srie-lider.pl 
(w zgłoszeniach prosimy podać imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania do ubezpieczenia, a także telefon kontaktowy)

PS Spotkanie nt. planów rozwoju Szczecina powiązane jest z organizowanym przez nas wraz z Wydziałem Nauk o Ziemi cyklem debat o obszarze metropolitalnym "Urban Days", kolejne spotkanie, poświęcone niewielkim terenom zielonym (parki, skwery, klomby itp.) odbędzie się  już 22.03 w budynku WNoZ, szczegóły już wkrótce.

03.03.2016


powrót na poprzednią stronę