przejdź do treści

Wydarzenia


KONTRAPUNKT_NOC MUZEÓW_25-05

INFORMACJA ARCHIWALNA  

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie towarzyszące !

53 Przeglądowi Teatrów Małych Form Kontrapunkt - Szczecińską Noc Teatrów. 

Specjalnie dla Państwa oferujemy bilety w specjalnej cenie 10 zł

na hasło „Uniwersytet III wieku”

 25 maja, godz. 20:00, Centrum Dialogu „Przełomy” 

 Po spektaklu odbędzie się oprowadzanie kuratorskie w Centrum Dialogu Przełomy 

W sprawie rezerwacji biletów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów pod nr 91 489 23 23 lub bow@wspolczesny.szczecin.pl i podanie hasła.

Bilety róewnież w kasie TW przed spektaklem

 
"Lubię być w Teatrze. Zwykle bywam aktorką, często widzem. Tym razem będę również reżyserką scenicznego czytania.WILLA - złowieszczy dwór, zły dom bolesnych wspomnień. Wspólnie z Magdaleną Wrani-Stachowską oraz Martą Uszko będziemy szukać porozumienia, które nie będzie łatwe, bo przecież każdy pamięta i czuje inaczej, a publiczność jest podzielona."  – pisze o czytaniu performatywnym Maria Dąbrowska, jego reżyserka.

  

Guillermo Calderón

Willa 

25 maja, godz. 20:00, Centrum Dialogu „Przełomy”

SZCZECIŃSKA NOC TEATRÓW – FESTIWAL KONTRAPUNKT

reżyseria: Maria Dąbrowska
przekład: Wojciech Charchalis

obsada: Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Marta Uszko (gościnnie)

 Bohaterkami „Willi” są trzy młode kobiety. Spotykają się, aby podjąć decyzję, w jaki sposób upamiętnić były ośrodek tortur Villa Grimaldi na obrzeżach Santiago, jeden z tysięcy działających w Chile w okresie junty Pinocheta. Dyskusja dotycząca koncepcji muzeum sięga jednak głębiej – do biografii kobiet, a ich wzajemne powiązania okazują się niejednoznaczne. W jaki sposób – i czy w ogóle – upamiętniać tragiczne wydarzenia? Czym powinno być nowoczesne muzeum? W jaki sposób polityka i przeszłość wdzierają się w tożsamość współczesnych?

Czytanie  „Willi” (w przekładzie Wojciecha Charchalisa) wyreżyseruje Maria Dąbrowska, a w role bohaterek wcielą się dwie aktorki Teatru Współczesnego: Magdalena Wrani-Stachowska i Maria Dąbrowska oraz Marta Uszko z Teatru Polskiego w Szczecinie. Po czytaniu odbędzie się oprowadzanie kuratorskie w Centrum Dialogu Przełomy. 

 fot. Piotr Nykowski.


21.05.2015


powrót na poprzednią stronę