przejdź do treści

Wiadomości


Z prac ZARZĄDU SUTW


 
XIII Europejskie Spotkanie Integracyjne Polskich
Uniwersytetów Trzeciego Wieku
'' Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna ”
23 – 28 czerwca 2019r
 
Po raz 13. w Olsztynie odbyło się spotkanie Polaków z Uniwersytetów Trzeciego Wieku
porozrzucanych po całym świecie. W tym roku było 25 delegacji : z Litwy , Ukrainy , Białorusi , Rosji , Kazachstanu , Rumunii , Austrii , Wielkiej Brytanii i 5 uniwersytetów z kraju.
Zaproszono po raz pierwszy i nasze Stowarzyszenie. Było to wzruszające spotkanie z ludźmi , którzy żyją na dawnych terenach Polski z dziada pradziada i jak mówią , nie są Polonią tylko Polakami, Byli też przedstawiciele z Europy Zachodniej , którzy wyjechali za granicę na studia lub ze względów ekonomicznych. Polacy żyjący na  awnych terenach wschodnich , zmagają się z trudnościami , ale się nie poddają. Uzupełniają wiedzę o naszym języku , ponieważ byli pozbawieni możliwości poznania go, naszej historii , kultury. Poznają nasz kraj zwiedzając różne regiony Polski.
W czasie panelu dyskusyjnego wymieniano się doświadczeniami.
Życie naszego Uniwersytetu uczestnicy spotkania poznali z filmu przedstawiającego działania zespołów naszego Stowarzyszenia. Żegnaliśmy się tak , jakbyśmy się znali od lat.
Słowa uznania dla Akademii Trzeciego Wieku przy Ośrodku Kultury w Olsztynie za organizację tak wspaniałych spotkań , które są wielką radością dla Polaków przybywających do kraju.
 
 
 *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   * 

W dniach 3 - 4 czerwca Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz  w Łodzi obchodził jubileusz 40-lecia swojej działalności. W uroczystościach tych nasze Stowarzyszenie reprezentowały Panie: Prezes Magdalena Richter i Skarbnik Krystyna Obłaska.
          Na ręce Pani Prezes Alicji Kornatowskiej złożyły wszystkim życzenia i wręczyły prezent wykonany przez nasz ZESPÓŁ SZTUKI UŻYTKOWEJ - obraz przedstawiający           " Trzy orły " oraz    " symbol " Szczecina - piękne magnolie . 
 
Naszym przyjaciołom z Łodzi życzymy wszystkiego najlepszego w krzewieniu kultury i oświaty wśród seniorów.
Oto relacja fotograficzna:
 

wręczono list gratulacyjny:

oraz prezent - pracę artystyczną  zespołu Sztuki Użytkowej:

 

 *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

Komunikat Zarządu SUTW z dn.20-03-19
Propozycje wycieczek i wyjazdów rehabilitacyjno – wypoczynkowych zamieszczane na stronie internetowej oraz w siedzibie są  promowane przez nasze Stowarzyszenie. Zgłoszenia i informacje przyjmują:  Elżbieta Chmiel, Halina Łaszczyk, Grażyna Kwiatkowska.
Wyjazdy proponowane przez inne osoby są samowolą   !!!
Stowarzyszenie nie bierze odpowiedzialności za ich realizację. 

 

 *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

/tekst: Elżbieta Sikorska; foto: Elżbieta Szarmach/

 

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

 

 
*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *
 

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *


12.12.2018


powrót na poprzednią stronę