przejdź do treści

Do poczytania


Juwenalia UTW w Świnoujściu

Już od kilkunastu lat Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świnoujściu organizuje spotkania uniwersytetów działających w województwie zachodniopomorskim.
10 czerwca br. impreza odbyła się pod nazwą Juwenalia UTW „Aktywny senior- 2017”. Nasz uniwersytet reprezentowany był przez liczną grupę - uczestniczyły w niej zespoły artystyczne i słuchacze, wypełniający dwa autokary.
Impreza rozpoczęła się korowodem przez nową promenadę do amfiteatru. Niezwykle kolorowe, wesołe, rozśpiewane i roztańczone zespoły artystyczne były serdecznie witane, życzliwie pozdrawiane i podziwiane przez przechodniów. Zaciekawieni - dużą grupą weszli do amfiteatru.
Pogoda nie była plażowa ale zachęcała mieszkańców i gości do spacerów, tak więc widownia w amfiteatrze była wypełniona.
Na scenie zaprezentowały się dwa nasze chóry- KANON i MELODIA, zespół taneczny ARABESKA i kabaret DWUDZIESTOLATEK, gorąco przyjęte przez publiczność. Artyści i prowadzący ich mogli mieć satysfakcję z udziału w tej plenerowej imprezie, bowiem zaprezentowali swoje umiejętności wobec społeczności innych uniwersytetów a także szerokiej publiczności. Senioralia są też okazją do integracji ludzi starszych zajmujących się działalnością artystyczną.
Niezwykle cenną inicjatywą gospodarzy było zorganizowanie spotkania z grupą ratowników WOPR, którzy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Warto mieć świadomość, że każdy z nas może uratować komuś życie...
Do zobaczenia za rok na Juwenaliach w Świnoujściu!
 

                                                                                 Tekst i zdjęcia:   Jolanta Zorga-Pieńkos


 


powrót na poprzednią stronę